Nagłówek

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » BARCLAYS PREMIER LEAGUE (PREMIERSHIP) » WEST HAM - MANCHESTER UNITED 0-4!

Od: 2009-11-20
Bronił Tomasz Kuszczak! Tomasz Kuszczak rozegrał 90 minut w barwach Manchesteru United w wygranym 4:0 spotkaniu z West Hamem United. "Czerwone Diabły" rozbiły na Upton Park gospodarzy 4:0. Polski bramkarz bronił pewnie przez cały mecz i kilkoma udanymi interwencjami uratował swój zespół od utraty gola.
Alex Ferguson wystawił Kuszczaka pod nieobecność kontuzjowanego Edwina van der Sara. Szkoleniowiec zdecydował się postawić na Polaka, zamiast na Bena Fostera. Z pewnością nie żałuje swojej decyzji, gdyż Kuszczak bronił pewnie przez całe spotkanie, nie tracąc żadnej bramki. Wykazał się refleksem przy strzałach głową oraz z rzutu wolnego rywali. Manchester wygrał pewnie, strzelając większość bramek w drugiej połowie. Gola "do szatni" zdobył Paul Scholes. W 61. minucie na 2:0 podwyższył Gibson uderzając bardzo mocno zza pola karnego w samo okienko bramki Greena. Na 20 minut przed końcem nastąpił nokaut gospodarzy. Dwie bramki w odstępie zaledwie minuty zdobyli Valencia i Rooney.Był to drugi w mijającym tygodniu udany występ Kuszczaka w bramce "Czerwonych Diabłów". We wtorek zagrał w ćwierćfinale Pucharu Ligi, a jego drużyna pokonała wówczas Tottenham Hotspur 2:0. Po tamtym spotkaniu Kuszczak zebrał bardzo pochlebne recenzje w angielskiej prasie, był również komplementowany przez trenera MU Alexa Fergusona. W sumie w tym sezonie Kuszczak rozegrał w klubie już pięć meczów w klubie, z czego dwa w ekstraklasie, dwa w Pucharze Ligi Angielskiej i jeden w Lidze Mistrzów.