NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PUCHAR LIGI ANGIELSKIEJ » MAN UTD WYGRYWA Z TOTTENHAMEM 2-0

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Grupa: Administrator

Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Posty: 133 #380079
Od: 2009-11-20
W spotkaniu dwóch zeszłorocznych finalistów Pucharu Ligi Angielskiej Manchester United pokonał Tottenham po dwóch golach Darrona Gibsona. Czyste konto zachował w tym meczu bramkarz gospodarzy Tomasz Kuszczak. Ja jestem zadowolony z występu Tomasza Kuszczaka. Alex Ferguson jak zwykle w Pucharze Ligi postawił na młodzież. w pierwszym składzie wyszli m.in. obrońca Ritchie de Laet, pomocnicy Darron Gibson i Gabriel Obertan, a także napastnik Danny Welbeck. to właśnie Gibson zapewnił gospodarzom awans do 1/2 finału po dwóch świetnych uderzeniach zza pola karnego. Najpierw zaskoczył Heurelio Gomesa płaskim uderzeniem z 20 m, a po 20 minutach trafił w samo okienko po dwójkowej akcji z Welbeckiem. Do przerwy wszystko się rozstrzygnęło, bo w drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej goście nie stwarzali dużego zagrożenia pod Bramką Kuszczaka. Polak kilka razy interweniował niepewnie, raz zamiast wybić piłkę, znokautował własnego obrońcę, ale w 58. minucie popisał się niezwykłym refleksem i świetnie obronił groźny strzał Bentleya.

Przebieg meczu:
II połowa
90. min. - Manchester wymienił kilkanaście podań w okolicy pola karnego rywali. Ale strzał Machedy na koniec trafił tylko w boczną siatkę.

89. min. - Welbeck zbyt długo zwlekał w polu karnym Tottenhamu i obrońcy wybili mu piłkę.

86. min. - Ach Peter Crouch przed szansą. Uderzył głową bardzo mocno po dośrodkowaniu. Piłka przeleciała obok słupka. Gdyby trafił. Kuszczak nie miałby szans.

82. min. - Ostatnia zmiana w Manchesterze. Zoran Tosić na boisku.

78. min. - Kolejna niepewna interwencja polskiego bramkarza, który wybitnie nie radzi sobie dziś z górnymi piłkami. Próbował piąstkować dośrodkowanie, do którego wyskoczył też Wes Brown. Obrońca wybił piłkę głową, a Kuszczak go znokautował. Brown musiał zejść na moment z boiska trzymając się za oko.

74. min. - Błąd Kuszczaka przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Polak chciał wypiąstkować piłkę, ale się z nią minął. We właściwym miejscu stał jednak nie kto inny jak Nemanja Vidić, który wybił piłkę za linię. Tottenham cały czas próbuje atakować, ale nie wygląda na to by miał dziś zdobyć gola.

69. min. - Bentley dziś dośrodkowuje beznadziejnie. Przed momentem wykonywał rzut wolny. Poślizgnął się.

64. min. - Na boisku w drużynie Manchesteru pojawili się Macheda i Carrick. U rywali do wejścia szykuje się Crouch. Macheda w pierwszej akcji pokazał szybkość, ale z prawego skrzydła zagrał bardzo niecelnie w pole karne.

58. min. - Ależ okazja Tottenhamu i niezwykły refleks Kuszczaka! Polak broni strzał z 10 m Bentleya. Wcześniej pomocnika gości doskonale wypatrzył w polu karnym Bale.

56. min. - Piłkarze obu drużyn są niezwykle waleczni. Przed momentem Park Ji-Sung zabrał prawoskrzydłowemu Tottenhamu piłkę, za chwilę ją stracił, ale tylko na moment bo znów ją przejął.

52. min. - Bardzo ładnie na prawym skrzydle rozegrali między sobą piłkę Hutton i Bentley. Ten pierwszy wbiegł w pole karne i próbował zagrania do Defoe. Zagrożenie zażegnał najlepszy dziś w obronie Manchesteru Nemanja Vidić.

49. min. - Berbatow przejawia ogromną chęć do gry. Przed chwilą w dobrej sytuacji został zablokowany.

47. min. - Zaczęli po przerwie. Tottenham musi być bardziej skuteczny, bo na razie nie wygląda, by miał zagrozić gospodarzom.

I połowa

I połowa

45. min. - Zmarnowana okazja dla Manchesteru. Berbatow był sam w polu karnym, ale podanie Obertana było zbyt mocne.

43. min. - Niepewna interwencja Kuszczaka. Polski bramkarz powinien wyjaśnić sytuację na polu karnym, ale zamiast złapać piłkę dał ją sobie wybić przez napastnika rywali.

37. min. - Przepiękna bramka dla Manchesteru. Akcję bramkową rozpoczął Berbatow, który podał przed pole karne do Gibsona. Ten szybko odegrał do Welbecka, który jednym dotknięciem oddał ją z powrotem do Gibsona i młody napastnik pięknym uderzeniem pokonał bramkarza Tottenhamu.

33. min. - Znów Vidić wybił piłkę z pola karnego, po groźnym podaniu Defoe. Napastnik był jednak na spalonym.

30. min. - Miał dobrą sytuację Robbie Keane, ale w polu karnym Manchesteru króluje Nemanja Vidić. zabrał Irlandczykowi piłkę, kilka chwil wcześniej nie dał szans Bentleyowi.

25. min. - Dobra interwencja Kuszczaka. Polak wyszedł daleko przed bramkę i zabrał piłkę Defoe, który był wypychany przez Browna.

24. min. - Tottenham ruszył do odrabiania strat. David Bentley dośrodkował z rzutu wolnego, ale fatalnie. Piłka wyszła za boisko wysoko nad bramką.

19. min. - Znów okazja dla gospodarzy. Gomes uprzedził jednak szarżującego Berbatowa.

17. min. - Gol dla Manchesteru! Gibson dostał podanie przed polem karnym Tottenhamu i uderzył po ziemi, między nogami obrońcy. Na tyle dokładnie, tuż przy słupku, że Heurelio Gomes nie był w stanie sięgnąć piłki.

12. min. - Tottenhamowi co jakiś czas wychodzą akcje, ale częściej obrońcy Manchesteru radzą sobie z nimi bez problemu. Przed momentem Bentley przebiegł 30 m ale nie był w stanie oddać strzału. Piłka trafiła do Jenasa, ale ten uderzył bardzo niecelnie. Kuszczak nie ma na razie wiele pracy.

5. min. - Świetna okazja dla Tottenhamu. Defoe był kilka metrów przed bramką Kuszczaka, ale został zablokowany.

1. min. - Palacios stracił piłkę wyprowadzając ją z własnej połowy sprezentował ją Andersonowi. Ten strzelił jednak obok słupka.

Przed meczem
Tomasz Kuszczak miał nie grać w tym meczu, ale Alex Ferguson znów postanowił zaufać polskiemu bramkarzowi. Z przodu zagra Danny Welbeck wspomagany przez Dymitara Berbatowa. Z kolei w drużynie gości nie zagrają kontuzjowani Luka Modrić, Ledley King i Jonathan Woodgate, ale od pierwszej minuty powinni zagrać rozpoczynający ostatnio mecz na ławce rezerwowych Robbie Keane i Jermaine Jenas.